mediaomvandling

Ethernet/RS-232,422,485 till fiber. Singlestranded fiber

Nedanstående produkter finns i utökade temperaturområden ( -40 till 85°C )

Bild Produktnamn Antal Ethernetportar Fiberportar (Single-mode / Multi-mode) Beskrivning
Gigabit Ethernet
TRC-190  - -  -  Rack för mediaomvandlare, Serie till fiber eller koppar till fiber.
CSM-200-serien  1  100 BaseFX (SC eller ST-kontakter) 10/100BaseT(X) to 100BaseFX slide-in modules for the NRack System™
TCF-142-RM RS-232,422,485 Serieport till fiber
IMC-101G  1  Optional 1000Base SX / LX / LHX / ZX (LC-kontakt) Koppar till fiberomvandlare, GigabitPort break alarm, Fault pass through, Fiber AN/Force
IMC-101 1 100 BaseFX (SC eller ST-kontakter) Koppar till fiberomvandlare,100Base FX Full/Half duplex, Port break alarm
IMC-21A  1 100 BaseFX (SC eller ST-kontakter) Koppar till fiberomvandlare,Industrial 10/100BaseT(X) to 100BaseFX media converters
IMC-21  1 100 BaseFX (SC eller ST-kontakter)  Koppar till fiberomvandlare,Industrial 10/100BaseT(X) to 100BaseFX media converters
IMC-P101  1 100 BaseFX (SC eller ST-kontakter)  Koppar till fiberomvandlare,IEEE 802.3af PoE Ethernet-to-fiber media converters

PTC-101  1  100BaseFX (SC-, ST- eller LC-kontakt)  IEC 61850-3 and EN 50155 Ethernet-to-fiber media converters
PTC-101-M12 1  100BaseFX,M12 kontakt EN 50121-4 Ethernet-to-fiber media converters
ME61  Single Strand: 1  Single-Strand: 10/100BaseT(X) to 100BaseFX Fiber Converters

DSL extender

Bild Produktnamn DSL-Port RJ45-port Konsoll-port DIP-switch
 iex

IEX-402-SHDSL Series

RJ-11(RJ-45 connector) or detachable 2-contact terminal block 10/100BaseT(X) auto negotiation speed, Full/Half duplex mode, and auto MDI/MDI-X connection RS-232 (RJ45 connector) Reset button, CO/CPE, SNR/SPEED, ANNEX B/ANNEX A, STD/TURBO
 iex

IEX-402-VDSL2 Series

RJ-11(RJ-45 connector) or detachable 2-contact terminal block 10/100BaseT(X) auto negotiation speed, Full/Half duplex mode, and auto MDI/MDI-X connection RS-232 (RJ45 connector) Reset button, CO/CPE, SNR/SPEED, STD/INP